חדשות וכתבות
 
:עקבו אחרינו ב

אופני עץ בשיטת איקאה

האם אופניים עשויים עץ סנדוויץ' שמגיעים בתוך קרטון הם הדבר הבא? חברת sandwichbikes מציגה קונספט מעניין...

עולם האופניים מתפתח לכיוונים שונים ומשונים; בעוד היצרנים ה"קלאסיים" מנסים להמציא את עצמם מחדש בתצורות מתלים שונות או בטכנולוגיית עיבוד מתכת מתקדמת, יש כאלה שמנסים לשנות את הקונספט כולו ולהפוך את האופניים למשהו אחר – כמו למשל ה-sandwichbikes - אופני עץ להרכבה עצמית שמגיעים ארוזים בקרטון - ממש כמו הארון או השידה שקניתם באיקאה.

sandwichbikes1אופניים מעץ הם לא דבר שגרתי, יש אמנם כמה יצרנים שמייצרים אופניים על בסיס במבוק, אולם עץ בצורתו הגולמית הוא חומר חלש יחסית שלרוב לא מתאים לבניית אופניים. הפתרון של sandwichbikes הוא לייצר את שלדת האופניים מלוחות של עץ מרובד (סנדוויץ') כדי להשיג חוזק מבני גבוה. האם זה מספיק חזק? בחברה טוענים שכן ואף מעניקים אחריות של שנתיים על השלדה.


האופניים משווקים בתצורת ריג'יד (זנב קשיח ומזלג קשיח) בלבד ובמגוון דגמים שנבדלים זה מזה בצורה, ובמאפיינים שונים כמו מספר ההילוכים, צבע (יש אפשרות לצביעה ייחודית), מזלג (עץ או פלדה) ותוספות שונות. ה- sandwichbikesמשווקים בשתי מידות שאמורות להתאים לרוכבים מגובה 1.30 עד 2.0 מטרים.

sandwichbikes3בניגוד לשיטת השיווק של איקאה שנועדה לחסוך בעלויות, הקונספט של ה- sandwichbikesאינו מתבסס על תג מחיר אטרקטיבי. מחירם של אופני העץ שלפניכם נע בין 899 ל-1699 יורו (בין 3,850 ל-7,250 שקלים נכון לזמן כתיבת שורות אלה) - תלוי בדגם, בתוספות ובאפשרויות ההתאמה האישית שתבחרו. לא זול, אבל בהחלט ייחודי.

sandwichbikes