חדשות וכתבות
 
:עקבו אחרינו ב

סטייל חשמלי בעיצוב מירוצים קלאסי

ה-Bicicletto שמציגה חברת SPA הם אופניים חשמליים יוקרתיים שמעוצבים בסגנון אופנועי מירוץ מהעבר. אילו חידושים עומדים מאחוריהם?

מותג מכוניות היוקרה האיטלקי SPA קיים כבר למעלה מ-115 שנה, אולם רק השנה מכרה יצרנית הרכב פיאט את הזכויות עליו לאיש העסקים אלסנדרו קמוראלי. המותג שהתפרסם בעבר כיצרן של גרסאות יוקרה למכוניות יוקרה איטלקיות, יעבור תחת שרביטו של קמוראלי לייצר מכוניות ואופניים אשר מונעים על ידי חשמל. היצירה החשמלית הראשונה שמציגה SPA היא ה-Bicicletto, אופניים חשמליים בסגנון איטלקי.

spa1
העיצוב החיצוני המרהיב הוא כמובן האלמנט הראשון שבולט לעין כאשר מביטים בביסייקלטו; עיצוב השואב השראה מאופנועי המירוץ האיטלקיים של שנות ה-60 וה-70 ומתאפיין בצללית נמוכה, מזלג ארוך בזווית קהה ו"זנב" קצר. העיצוב נהנה כמובן מפרשנות מודרנית וכולל את מיטב הטכנולוגיה העדכנית – כולל תאורת LED מובנית, צג דיגיטלי מובנה, שלדת קרבון קלה ומעוצבת, שימוש בחומרים דיפון מתקדמים וכו'.
מנוע חשמלי בהספק של 500 וואט מניע את הגלגל האחורי ושואב אנרגיה מסוללת ליתיום בהספק של 25 אמפר/שעה. בזכות משקלם הקל יחסית של האופניים (24 ק"ג בלבד) והשימוש ברכיבים איכותיים, טוענים ב-SPA למהירות מרבית של 45 קמ"ש, כאשר טווח הנסיעה עומד על כ-50 ק"מ בהנעה רצופה, ועד 120 ק"מ במצב של סיוע לרוכב המדווש.
אין עדיין תג מחיר רשמי ל- Bicicletto של SPA, אולם אין ספק שמחירם העתידי יישקף את המיצוב היוקרתי של המותג.

page

 

SPA151