חדשות וכתבות
 
:עקבו אחרינו ב

כך תבדקו את האופניים לפני יום כיפור

פספסתם את ההזדמנות לטפל באופניים של הילדים לפני יום כיפור? הנה שש נקודות שאתם חייבים לבדוק לפני שילדיכם יוצאים לדווש ברחובות...

זיו שוורץ, עורך בייקס
תמונות: זיו שוורץ

 

לקראת יום הכיפורים הילדים "נזכרים" באופניים, ואתם נדרשים להוציא את הזוג המאובק מהמחסן ולהשמיש אותם. דחיתם את הכנת האופניים לערב החג והעומס בחנויות האופניים הוא מבחינתכם סיוט שממש אפשר לוותר עליו. אם החלטתם לוותר על בדיקה מקצועית בחנות ויש לכם יכולת טכנית בסיסית, הנה כמה נקודות שכדאי לשים לב אליהן לפני שאתם משחררים את הילדים לרכיבה ברחובות העיר.

בדיקת האופניים לפני יום כיפור

מלאו אוויר בצמיגים

הפנימיות בצמיגי האופניים מאבדות אוויר בהדרגה. אם לא ניפחתם את האופניים במשך שנה, סביר להניח שהצמיגים יהיו מרוקנים מאוויר כשתוציאו אותם ממחסן האופניים. לפני שאתם רצים להחליף פנימיות לחדשות, נסו לנפח את הפנימיות המקוריות באופניים. נפחו אותן ללחץ נמוך, בדקו שהן אינן מבצבצות מבין הצמיג לחישוק, ורק אז נפחו אותן ללחץ האוויר המלא. אין צורך לנפח לילדים את האופניים ללחץ הגבוה מ-25PSI . לחץ אוויר גבוה יותר יפגע ביכולת ספיגת הזעזועים של הצמיגים ויקטין את אחיזת הצמיגים בקרקע.

בדיקת האופניים לפני יום כיפור 2
קרבו את ידיות הבלמים

ניתן לקרב את ידיות הבלמים לכידון בעזרת בורג מובנה הממוקם על תושבת הידית, וכך להתאים את מרחק הידית מהכידון למידת כף היד של ילדכם. הברגת הברגים (בעזרת מפתח אלן 1 מ"מ או מברג פיליפס) תקרב את ידיות הבלמים אל הכידון ותקל על ילדכם לתפעל את הבלמים. במידה וקרבתם את הידיות לכידון, בדקו שרפידות הבלם אינן נוגעות בחישוק. במידה והן משפשפות את דפנות החישוק, שחררו מעט את כבל הבלם כדי להרחיק את הרפידות מהחישוק.

בדיקת האופניים לפני יום כיפור 6
חזקו את הכידון

אל תתנו לילדכם לגלות שכידון האופניים לא מחוזק בדיוק בירידה מהמדרכה לכביש. מקמו את הגלגל הקדמי בין הרגליים כשאתם עומדים לפני האופניים ונסו להסיט את הכידון הצדה; במידה והכידון נע בחופשיות, ישרו אותו וחזקו את ברגיי הידוק הכידון אל צינור ההיגוי.

בדיקת האופניים לפני יום כיפור 1

בדיקת האופניים לפני יום כיפור 5

נקו ושמנו את השרשרת

אחרי שנה במחסן סביר להניח ששרשרת האופניים ספחה אליה אבק ולכלוך. זה הזמן לנקות את השרשרת בעזרת ממיס שומנים, מים, מברשת, וסבון כלים. אחרי שניקיתם, יבשו את השרשרת בעזרת מטלית, ושמנו אותה לאחר מכן בשמן ייעודי לשרשרת.

בדיקת האופניים לפני יום כיפור 7
חזקו את הגלגלים

מחסן האופניים בבניין תמיד עמוס אופניים. כשתוציאו את הזוג שלכם מבין הזוגות, ייתכן שתתקלו בקשיים. פה הדוושה נתפסת בגלגל של אופני השכנים. אז רגע לפני שהילדים יוצאים לרכיבה, הציצו אל עבר צירי השחרור המהיר בטבורי הגלגלים ובבסיס מוט האוכף. יתכן שבעת ניסיון החילוץ הם בטעות נפתחו.

בדיקת האופניים לפני יום כיפור 10
נקו את האבק

אם תנקו את שלדת האופניים עם מטלית בד נקייה, לא רק שתמנעו מילדכם ללכלך את בגדי החג, כך גם תוכלו להבחין בסדקים, בפגיעות או בחלקי שליטה עקומים שאינם תקינים באופניים. בעת ניגוב האופניים עם מטלית, הציצו מקרוב בשלדה ובחלקי השליטה. עדיף לגלות סדק בצנרת האופניים לפני הרכיבה...

בדיקת האופניים לפני יום כיפור 8
גמר חתימה טובה ורכיבה בטוחה!